25 kwietnia 2018

THE GOOD LIAR

 

HELEN MIRREN ORAZ IAN McKELLEN STOJĄ NA CZELE OBSADY DRAMATU THE GOOD LIAR W REŻYSERII BILLA CONDONA, KTÓREGO PRODUKCJA RUSZA 23 KWIETNIA W LONDYNIE

- Dramat oparty na motywach powieści Nicholasa Searle’a -

 

23 kwietnia w Londynie rozpoczęły się zdjęcia do  dramatu New Line Cinema The Good Liar, w którym na dużym ekranie po raz pierwszy spotykają się zdobywczyni Oscara Helen Mirren (Królowa) oraz dwukrotnie nominowany do Oscara Ian McKellen (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, Bogowie i potwory). Bill Condon, nagrodzony Oscarem scenarzysta Bogów i potworów, wyreżyseruje i wyprodukuje film na podstawie scenariusza napisanego przez Jeffreya Hatchera (Pan Holmes) w oparciu o cieszącą się powszechnym uznaniem powieść Nicholasa Searle’a.

Zawodowy oszust Roy Courtnay (McKellen) nie może uwierzyć własnemu szczęściu, kiedy poznaje w internecie dobrze sytuowaną wdowę Betty McLeish (Mirren). W miarę jak Betty otwiera przed nim swój dom i wpuszcza go do swojego życia, Roy z zaskoczeniem odkrywa, że mu na niej zależy. Uczucie sprawia, że musi umiejętnie balansować na granicy prawdy i kłamstwa, a rutynowy szwindel okazuje się najtrudniejszym w jego życiu.

W obrazie The Good Liar występują także Russell Tovey (serial Quantico) i Jim Carter (serial Downton Abbey).

Condon odpowiada za jego produkcję wraz z producentem Gregiem Yolenem. Funkcję producentów wykonawczych pełnią Jack Morrissey, Nick O’Hagan, Aaron L. Gilbert oraz Jason Cloth. 

W ekipie filmowej znaleźli się: operator Tobias A. Schliessler (Piękna i Bestia, Pan Holmes), scenograf John Stevenson (nominowany do nagrody BAFTA za obraz Burton i Taylor), montażystka Virginia Katz (Pan Holmes, laureatka nagrody ACE za Dreamgirls) oraz projektant kostiumów Keith Madden (miniserial Patrick Melrose, Pan Holmes).

Zdjęcia do filmu The Good Liar będą realizowane w Londynie i Berlinie. Jego premierę zaplanowano na 2019 r.

New Line Cinema, we współpracy z BRON Creative, przedstawia produkcję The Good Liar, która będzie rozpowszechniana przez Warner Bros. Pictures, spółkę należącą do Warner Bros. Entertainment.