PIOTRUŚ. WYPRAWA DO NIBYLANDII.

PIOTRUŚ. WYPRAWA DO NIBYLANDII.
Reżyseria: Joe Wright
Scenariusz: J. M. Barrie, Jason Fuchs
Występują:

Hugh Jackman, Garrett Hedlund, Rooney Mara, Adeel Akhtar, Levi Miller


gatunek: Przygoda
czas trwania: 111 min
premiera: 23 października 2015

 

Reżyser Joe Wright (Pokuta, Duma i uprzedzenie) przedstawia nowy pełnometrażowy film fabularny Piotruś. Wyprawa do Nibylandii, opowiadający na nowo historię o początkach ukochanych bohaterów stworzonych przez J. M. Barriego.

Piotruś (Levi Miller) to 12-letni urwis o żywiołowej, nieco buntowniczej naturze. W ponurym sierocińcu w Londynie, w którym chłopiec mieszka od urodzenia, te cechy charakteru nie są tolerowane. Pewnej nocy Piotruś zostaje porwany do magicznej Nibylandii — fantastycznego świata piratów, wojowników i wróżek. Próbując odkryć sekret matki, która porzuciła go wiele lat temu, oraz znaleźć swoje miejsce w tej niezwykłej krainie, chłopiec przeżywa niesamowite przygody i nie raz pojedynkuje się na śmierć i życie. Aby ocalić Nibylandię, wraz z Tygrysią Lilią (Rooney Mara) i nowym przyjacielem Jamesem Hakiem (Garrett Hedlund), musi rozprawić się raz na zawsze z bezwzględnym piratem Czarnobrodym (Hugh Jackman), dzieki temu pozna swoje prawdziwe przeznaczenie i już na zawsze zapamiętamy go jako Piotrusia Pana.

Film Piotruś. Wyprawa do Nibylandii wyreżyserował Joe Wright na podstawie scenariusza Jasona Fuchsa. Wyprodukowali go Greg Berlanti, Sarah Schechter i nominowany do Oscara Paul Webster (Pokuta) przy udziale producenta wykonawczego Tima Lewisa.

W filmie występują: nominowany do Oscara Hugh Jackman (Les Miserables Nędznicy) jako Czarnobrody, Garrett Hedlund (Co jest grane, Davis?) jako James Hak, nominowana do Oscara Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem) jako Tygrysia Lilia, debiutujący Levi Miller w roli Piotrusia oraz Amanda Seyfried (Les Miserables Nędznicy) jako Mary.

W obsadzie znaleźli się również: Adeel Akhtar (Dyktator) jako Smee, Taejoo Na (The Kick) jako Kwahu, Nonso Anozie (Syn Boży, Pokuta) w roli Bishopa, Kathy Burke (Szpieg) jako Matka Barnabas, Kurt Egyiawan (Skyfall) jako Murray, Lewis MacDougall (brytyjski serial telewizyjny In the Name of the Children) jako Nibs oraz Jack Charles (Mystery Road) w roli Szefa.

Ekipę filmową Wrighta tworzą: nominowani do Oscara operatorzy zdjęć Seamus McGarvey (Anna Karenina, Pokuta) i John Mathieson (Upiór w operze, Gladiator), nominowana do Oscara scenografka Aline Bonetto (Bardzo długie zaręczyny, Amelia), montażyści Paul Tothill (Pokuta, Duma i uprzedzenie) i William Hoy (Ewolucja planety małp), nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów Jacqueline Durran (Anna Karenina) oraz stylistka Ivana Primorac (Gra tajemnic, Władca Pierścieni: Powrót króla). Muzykę do filmu skomponował nominowany do Oscara kompozytor John Powell (Jak wytresować smoka).

Warner Bros. Pictures we współpracy z RatPac-Dune Entertainment przedstawia film Piotruś. Wyprawa do Nibylandii Berlanti Productions w reżyserii Joego Wrighta. Film nakręcony w Warner Bros. Studios Leavesden będzie rozpowszechniany w 3D i 2D. Jego premiera jest planowana na 9 października 2015 r.

 

Pobierz książeczki 


Zatrać się w lekturze

Przenieś się do świata wyobraźni, wykorzystująć ćwiczenia, które pozwolą utrwalić sposoby czytania i przyczynią się wykształcenia u dzieci trwałego zamiłowania do książek. 

 

 

Gry i zabawy w świecie Nibylandii  


 

 

Lokalizujemy dla Ciebie najbliższe kino…