FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: ZBRODNIE GRINDELWALDA

Kup bilet
FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: ZBRODNIE GRINDELWALDA
Reżyseria: David Yates
Scenariusz: J.K. Rowling
Występują:

Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Johnny Depp, Jude Law


gatunek: Fantastyczny
czas trwania:
premiera: 16 listopada 2018

 

Pobierz PDF

 

 

 

 

BURBANK, KALIFORNIA — W poniedziałek 3 lipca, rozpoczyęły się zdjęcia do nowego filmu przygodowego osadzonego w magicznym świecie J.K. Rowling — drugiej odsłony pięcioczęściowej serii filmowej, którą rozpoczęła produkcja Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Za reżyserię niezatytułowanego jeszcze filmu odpowiada David Yates.

Laureat Oscara Eddie Redmayne (Teoria wszystkiego) ponownie wciela się w rolę Newta Scamandera, magizoologa w świecie czarodziejów. Na ekranie towarzyszą mu Katherine Waterston jako aurorka Tina Goldstein, Alison Sudol grająca postać jej siostry — Queenie Goldstein, oraz Dan Fogler w roli Jacoba Kowalskiego, jedynego niemaga w grupie.

Nominowany do Oscara Johnny Depp (filmy z serii Piraci z Karaibów, Marzyciel), który okazał się Gellertem Grindelwaldem, wciela się w filmie w postać potężnego czarnoksiężnika. Nominowany do Oscara Jude Law (Utalentowany pan Ripley, Wzgórze nadziei) gra Albusa Dumbledore’a — jedną z ulubionych postaci J.K. Rowling, na kilkadziesiąt lat przed tym, jak zostanie dyrektorem Hogwartu. Credence, którego los nie był znany na końcu pierwszego filmu, powraca w tajemniczy sposób, grany ponownie przez Ezrę Millera. Zoë Kravitz wciela się w rolę Lety Lestrange, która pojawiła się na fotografii jako kobieta z przeszłości Newta. Callum Turner gra słynnego Theseusa Scamandera, bohatera wojennego i aurora, który jest także starszym bratem Newta, a Claudia Kim występuje w roli młodej kobiety, którą widzimy po raz pierwszy, kiedy występuje w cyrku dla czarodziejów.

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Jednak ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore będzie potrzebował pomocy czarodzieja, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi — swojego byłego ucznia Newta Scamandera. Przygoda ponownie splata losy Newta Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Produkcja rozszerza świat czarodziejów, przenosząc się z Nowego Jorku do Londynu i Paryża.

W filmie znalazły się też zaskakujące nawiązania do opowieści o Harrym Potterze, które ucieszą fanów książek i ich ekranizacji. Na ekranie pojawią się również William Nadylam jako czarodziej o imieniu Yusuf Kama, Ingvar Sigurdsson jako Grimmson — łowca nagród, Ólafur Darri Ólafsson jako Skender, który prowadzi cyrk dla czarodziejów, oraz Kevin Guthrie jako Abernathy, którego poznaliśmy jako szefa Tiny i Queenie w MKSZA (Magicznym Kongresie Stanów Zjednoczonych Ameryki). Produkcją filmu zajmują się David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves i Lionel Wigram. Funkcję producentów wykonawczych pełnią natomiast Tim Lewis, Neil Blair, Rick Senat i Danny Cohen. W ekipie filmowej Davida Yatesa znaleźli się: nagrodzony Oscarem operator Philippe Rousselot (Rzeka życia), trzykrotnie nagrodzony Oscarem scenograf Stuart Craig (Angielski pacjent, Niebezpieczne związki, Gandhi, filmy o Harrym Potterze), trzykrotnie wyróżniony nagrodą BAFTA montażysta Mark Day (cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze, Stan gry), czterokrotnie uhonorowana Oscarem projektantka kostiumów Colleen Atwood (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Chicago, Wyznania gejszy, Alicja w Krainie Czarów), nagrodzony Oscarem specjalista od efektów wizualnych Tim Burke (Gladiator, filmy o Harrym Potterze) oraz nominowany do Oscara specjalista od efektów wizualnych Christian Manz (Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I).

Zdjęcia do nowej odsłony serii powstają w Warner Bros. Studios Leavesden, które były filmowym domem świata czarodziejów od czasu pierwszego filmu o Harrym Potterze.

Produkcja, której premierę zaplanowano na 16 listopada 2018 r., będzie rozpowszechniana na całym świecie przez Warner Bros. Pictures należącą do Warner Bros. Entertainment.

Aktualnie w kinach
Lokalizujemy dla Ciebie najbliższe kino…